top of page
IMG_5500-1.jpg

 ASOCIACIJA „SVĖDASŲ BENDRUOMENĖ"

buria Svėdasuose ir aplinkiniuose kaimuose gyvenančius, dirbančius ir/ar kitaip su Svėdasais susijusius asmenis Svėdasų miestelyje ir apylinkėse gyvenančių žmonių problemoms spręsti.

Kaip ir kasmet į vasaros ir rudens susitikimą kviečia Svėdasai! Šį rugpjūtį Žolinių šventės metu švęsime Svėdasų miestelio 520 – ajį gimtadienį. 520.... juk jubiliejus! O jubiliejų švęsti reikia. Taigi rugpjūčio 13, 14, 15 dienomis Svėdasų skyriaus kiemelyje skambės muzika, vyks mugė, šurmuliuos teatras. Svėdasiškių ir miestelio svečių lauks Naisių vasaros teatro koncertas, o Žolinių dieną pasirodys netgi du istorinių šokių kolektyvai. Šventę vainikuos Mariaus Jampolskio koncertas.

Žolinių ir Svėdasų 520 – to gimtadienio šventės renginių ciklą pradėsime rugpjūčio 13 dieną, sekmadienį, 10 val. Šv. Mišiomis Svėdasų Šv. arkangelo Mykolo bažnyčioje. Po Šv. Mišių Svėdasų Šv. arkangelo Mykolo bažnyčioje profesorės R. Ragauskienės paskaita „Kardinolas Jurgis Radvila (1556-1600): tarp giminės, valstybės ir bažnyčios“. Šiek tiek pailsėję susitiksime Anykščių kultūros centro Svėdasų skyriaus mažojoje salėje 16:30 val. gamtos tyrimų centro Mineralų muziejaus vadovės Birutės Poškienės fotografijų parodos „Žydinčių akmenų portretai“ pristatyme. Paroda organizuojama bendradarbiaujant AKC Svėdasų skyriui ir VšĮ Atvertos langinės.

Po parodos pristatymo, 17 val. Anykščių kultūros centro Svėdasų skyriaus kiemelyje linksmai praleisime laiką Naisių vasaros teatro koncerte. Koncerto metu vyks įvairūs sportiniai žaidimai vaikams „Vilniaus krepšinis“!

Rugpjūčio 14 dieną, pirmadienį, renginių ciklą pratęsime iš pradžių gana rimtai... 12 val. Svėdasų bibliotekoje istorinė valandėlė „Miestelio istorijos Svėdasų krašto rašytojų akimis“, istorinės valandėlės vedėjas, žurnalistas Vytautas Bagdonas. O bibliotekos meno galerijoje paroda „Svėdasų krašto rašytojai ir jų kūryba“. Turėsite puikią galimybę išgirsti Svėdasų miestelio istoriją trumpai ir pasigrožėti paroda. 19 val. kviesime visus į Anykščių kultūros centro Svėdasų skyriaus didžiąja salę,  kur matysime Anykščių kultūros centro Svėdasų skyriaus mėgėjų teatro „Iliuzija“ spektaklį, Kazio Sajos „Savaitgalio romanas (Palangos liūtas)“, rež. R. Lapienytė. 20 val. Utenos kultūros centro Kuktiškių skyriaus mėgėjų teatro sutirštintų spalvų komediją Edmundo Untulio „Namų areštas“, vad. L. Balčiūnienė.

Rugpjūčio 15 d., antradienį, 10 val. Svėdasų Šv. arkangelo Mykolo bažnyčioje bus aukojamos Šv. Mišios. 12 val. susitiksime Anykščių kultūros centro Svėdasų skyriaus kiemelyje, šventiniame koncerte! Koncerte pasirodys šventės šeimininkai – Anykščių kultūros centro Svėdasų skyriaus mišrus vokalinis ansamblis „Širdies melodija“, vad. R. Lapienienė, svečiai - Anykščių kultūros centro Leliūnų skyriaus mišrus vokalinis ansamblis „Leliuna“, vad. I. Kuliavienė, Naujųjų Elmininkų kaimo bendruomenės vokalinis ansamblis „Elmė“, vad. I. Kuliavienė, Anykščių kultūros centro Burbiškio skyriaus romansinis ansamblis „Pivonija“, vad. R. Raišelis, Anykščių kultūros centro istorinių šokių studija „Baltoji pavana“, vad. J. Uselienė, Marijampolės kolegijos istorinio šokio grupė „Reverence“, vad. D. Misiukevičienė, vadybininkė V. Mickuvienė. Šventinio koncerto metu veiks batutas ir vyks „Senieji žaidimai“ vaikams bei suaugusiems, žaidimų vedėja Anykščių kultūros centro Kurklių padalinio vadovė Giedrė Steponėnienė.

15 val. Žolinių  ir Svėdasų 520 – to gimtadienio šventę „Kai susitinka vasara su rudeniu...“ vainikuos Mariaus Jampolskio koncertas.

Mūsų mažo miestelio didelė šventė atvira visiems – dideliems ir mažiems, saviems ir svečiams, dirbantiems ir atostogaujantiems. Užsukite, nesididžiuokite, palinksminsime, praturtinsime dvasiškai. Mes žmonės paprasti, bet ne prasti. Patys įvertinsite, pajusite, pabūsite kartu, atitrūksite nuo pilkos kasdienybės...

Daugiau informacijos: Svėdasų skyriaus padalinio vadovė Rožė Lapienienė, tel. nr. +37061236474, Svėdasų skyriaus meno vadovė Ramunė Lapienytė, tel. nr. +37062577401. Elektroninis paštas: roze.lapieniene@gmail.com, ramune.lapienyte@gmail.com

Visi Savi 2023 programa.jpg

Mielieji,

Kviečiame Jus į tradicinį kasmetinį renginį – bendruomenių sambūrį „Visi savi", kuris šiais metais vyks liepos 15 dieną Svėdasų miestelyje. 

Naujovės:

1. Nebus renkama bendruomenė nugalėtoja, kuriai paprastai būdavo deleguojamas kitų metų sambūrio rengimas, taigi nelieka varžytuvių, vietoje to surengsime festivalį, kurio metu VISI džiaugsimės VISAIS. Anykščių rajono VVG nusprendė nebeorganizuoti tokio pobūdžio sambūrio, todėl kad sunku gauti ir finansinę paramą, ir vienai bendruomenei užkrauti tokią didelę organizacinę naštą. Kitais metais VVG planuoja sugalvoti kitą bendruomenes vienijančią veiklą, pavyzdžiui organizuoti pažintinę kelionę. Todėl nuoširdžiai kviečiame šiemet atvykti pas mus ir pasidžiaugti bendrumu ir švente!

2. Visi žinote projektų rengimo aprašų reikalavimus. Tam, kad gautume finansavimą turėjome atitikti keliamus reikalavimus: VVG turėjo pasirinkti šventės teatralizuotą formatą, pažymėti dvi istorines datas – Svėdasų miestelio 520 gimtadienį ir 90 metų sukaktį Anykščių kurortinei teritorijai, Svėdasų bendruomenė įsipareigojo suorganizuoti edukacines veiklas. Projektų sąlygų padiktuotos finansavimo paieškos pasitarnavo puikiu varikliu, kad sukurtume šventės temą – „Svėdasai – tarpukario kurortas“. Tarpukaris – Lietuvos kurortų klestėjimo pradžia, kada buvo pradėtos kurti lietuvių poilsio, sveikatos atstatymo ir pramogų tradicijos, diktuojamos naujos mados, klostėsi ypatingi, tik kurortams būdingi, bendravimo santykiai. Be abejo, šiandien mes gerokai romantizuojame tuos laikus, išryškiname tik tai kas gražu ir gera. Tačiau Juk šventei to ir reikia, kad būtų linksma gražu ir VISIEMS gera! Kviečiame pasirinkti aprangos kodą – „smetoniškos“ damos ir kavalieriai ar kiti tarpukario laikotarpį atspindintys personažai.

3. Užduotis bendruomenėms. Įkurti savo kurortinių procedūrų gydyklą, sanatoriją ar SPA centrą, arba teikti kurortui būdingas laisvalaikio ir poilsio pramogas. Svėdasų bendruomenės siekiamybė yra supažindinti ir sudrauginti visas rajono bendruomenes, todėl sugalvojome, kad visi turime lankyti vieni kitus. Taigi atvykę į Svėdasų kurortą gausite „kelialapius“ sveikatos atstatymui. Renginio metu dalis Jūsų komandos turės teikti sanatorines ar poilsio paslaugas lankytojams, kita komandos dalis turės vykti į kitų bendruomenių įkurtas „sanatorijas“ ir mėgautis jų teikiamomis saveikatinimo paslaugomis. Tie, kas mėgausis sveikatinimo paslaugomis, turės surinkti paslaugų gavimo spaudus į savo „kelialapius“. Renginio pabaigoje, visi sveikatinimo paslaugų gavimą patvirtinančiais spaudais užpildyti kelialapiai, dalyvaus loterijoje išlošiant prizus į tikras sveikatinimo ar poilsio paslaugas. Svėdasų miestelio gyventojai bei svečiai „spacieruos“ po kurortą, galės „priimti procedūras“, mėgausis VISŲ MŪSŲ sukurtu renginiu!

4. Vyks dvi edukacijos, kuriose turės dalyvauti bendruomenių komandų atstovai.

Pirmoji – muilo gamybos pamoka. Numatoma trukmė apie 1.30 val. Pasirengimas: pasirūpinti tinkamais drabužiais, kad nesusigadintumėte šventinės nuotaikos jei juos aplietumėte ar suteptumėte ir, žinoma, kūrybinis nusiteikimas, jį pasiimti iš namų privaloma!

Antroji – vantų ryšimo pamoka. Numatoma trukmė apie 1 val. Pasirengimas: turite atsivežti žaliavos vantų rišimui ir špagato ar kitos surišimui tinkamos medžiagos. Kviečiame neriboti savo fantazijos ir neapsistoti tik ties beržų šakomis! Ir čia kūrybinį nusiteikimą ir savo išmanymą, kuriuo dalinsitės su kitais, privalote iš namų pasiimti!

5. Renginio pasiruošimui esame numatę 1 val., t. y. atvykimą į Svėdasus 14 val. Jei manysite, kad Jums reikia daugiau laiko, drąsiai skambinkite, suderinsime laiką ir paskirsime žmogų, kad Jus pasitiktų.

6. Labai prašome, registruojantis nurodyti kokio maždaug dydžio erdvės Jums reikėtų (ilgį ir plotį metrais), tai labai padėtų mums paskirstyti vietą stadione, kad nebūtų per didelių tarpų ar grūsties, kad galėtume sukurti maksimaliai komfortiškas sąlygas Jums ir šventės lankytojams. Jei Jums bus reikalinga palapinė ar stoginė, stalas, maloniai prašome tuo pasirūpinti patiems.

7. Mes pasirūpinsime, kad nemokamai būtumėte pamaitinti pietumis, vyks prekyba kava, ledais, šerbetu stilizuotame kurhauso bufete, todėl maloniai prašome savo darbo erdvėse akivaizdžiai neužkandžiauti. Matant užkandžiaujančius natūraliai žmonėms kyla jausmas kad jie trukdo, todėl ta vieta būna aplenkiama, kad leistų Jums ramiai pavalgyti. Kviečiame kurti nuotaiką, kad į Jūsų erdvę lankytojai veržte veržtųsi!

Nuoširdžiai kviečiame atvykti save parodyti, į kitus pažiūrėti, leisti sau pažaisti, persikūnyti į Jums mielus personažus, mėgautis buvimu kartu ir džiaugtis, kad mes vis dar galime krėsti mielas kvailystes!

 

Smulkesnė informacija: Svėdasų bendruomenės pirmininkė Virginija tel. Nr. 8 613 10696 arba rašykite el p. virginijavalikonyte@gmail.com

Prašome registruotis iki birželio 30 d. įskaitytinai.

Gerb. Seniūnų prašome pasidalinti šia informacija su savo seniūnijos bendruomenėmis bei kartu atvykti į renginį!

Laukiame Visų, nes Visi esate Savi!!!

 

Asociacijos „Svėdasų bendruomenė" pirmininkė

Virginija Valikonytė

tel. 8 (613) 10696,

el. paštai: bendruomene@svedasai.lt        virginijavalikonyte@gmail.com

https://svedasaimums.wixsite.com/bendruomene

Sliepsiškis.JPG

„ŽYGIAI"

Sukurti ir aprašyti pėstiesiems pritaikyti maršrutai po Svėdasų miestelio  apylinkes. Maršrutai tinkami keliauti visais metų laikais. Žygių maršrutai įtraukti į aplikacijos „Komoot“ skiltį „Svėdasai Trail“.

bendruomeniu_konkurso_dalyvio_baneriukas

„Svėdasynė 2020"

Vasaros vidurys – tai Svėdasų miestelio šventės laikas. Prieš septynerius metus asociacijos „Svėdasų bendruomenė“ pradėtas organizuoti orientacinis žaidimas „Atrask ir pažink Svėdasus“ išaugo ir išsiplėtė į miestelio šventę „Svėdasynė“. 

crop_1200x900_zum_logo.png
IMG_9535_500x375.jpg
bottom of page